Magic Travellers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Real RPG


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Intuneric.

2 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Intuneric. Empty Intuneric. Mar Dec 21, 2010 9:02 pm

Arthur Vans.

Arthur Vans.
Anul I
Anul I

Nu as fi gasit un loc mai bun decat asta. Stau langa fereastra castelului, pe cel mai lung hol. Afara se intunecase deja, lasand luna sa lumineze usor cerul, insa norii o acopereau de tot. Imi intorc spatele la luna, stand sprijinit de geamul rece, uitandu-ma in fata. Nu vedeam nimic, decat tortele ce stateau agatate de tavan pentru a lumina calea. Era straniu, insa nimic nu ma mai speria dupa ce petrecusem cateva nopti aici.

2Intuneric. Empty Re: Intuneric. Mar Dec 21, 2010 9:12 pm

Izabella Monteiro

Izabella Monteiro
Anul I
Anul I

Era tarziu iar eu ma plimbam de nebuna pe holuri.Nu aveam chef de nimic si nici nu puteam sa dorm.Paseam incet incercand sa nu fac prea mult zgomot privind doar inainte in gol.Am oftat incet,dar oftatul meu se auzise mai tare decat credeam eu.

3Intuneric. Empty Re: Intuneric. Mar Dec 21, 2010 9:20 pm

Arthur Vans.

Arthur Vans.
Anul I
Anul I

Ploapele s-au lasat usor in jos, inchizandu-mi ochii. Era placut sa vin aici,era liniste si deseori eram singur. Auzind un zgomot nu prea puternic, deschid ochii si privesc inainte, insa nu vad nimic. Sa fie doar imaginatia mea? De data asta nu mai inchid ochii, incepand sa miros, simtind nu foarte departe de aici o persoana. Raman calm, asteptand sa vad daca isi va face aparitia.

4Intuneric. Empty Re: Intuneric. Mar Dec 21, 2010 9:23 pm

Izabella Monteiro

Izabella Monteiro
Anul I
Anul I

Aveam castile in urechi ascultand muzica plictisita.Mergeam in continuare fara sa ma gandesc unde.Pur si simplu simteam nevoia sa ma plimb si pe holuri era cam cel mai un lucru in afara faptului sa stau inchisa in camera.Priveam de aceasta data tablourile de pe pereti continaund sa merg.

5Intuneric. Empty Re: Intuneric. Mar Dec 21, 2010 9:27 pm

Arthur Vans.

Arthur Vans.
Anul I
Anul I

Nimic nu se ivea in fata mea. Da, fusese doar imaginatie. Imi inchid ochii iarasi, scapand un oftat. Ma gandeam la ce facusem in ziua asta. Nimic special, statusem doar in casa . Linistea era prezenta peste tot prin castel, putand sa aud usor acei pasi. Deschid brusc ochii, stiind ca auzisem niste pasi iar asta nu mai era imaginatia mea,era ceva real. Imi frec ochii cu podul palmelor, privind inainte. Intr-adevar puteam observa o silueta ce de abia se misca, tarandu-si corpul greu.

6Intuneric. Empty Re: Intuneric. Mar Dec 21, 2010 9:30 pm

Izabella Monteiro

Izabella Monteiro
Anul I
Anul I

Mi-am dat castile jos oprindu-mi ipodul si continuand sa merg.Priveam de data aceasta inainte parca fascinata de ceva anume.Privirea imi era in gol si nu mai bagasem in seama nimic din ce se afla in jurul meu.Am inceput sa merg tot mai repede aproape alergand pe holuri dar nu imi pasa,ceva din partea opusa a holului ma atragea si nu puteam intelege ce sau cine.

7Intuneric. Empty Re: Intuneric. Mar Dec 21, 2010 9:33 pm

Arthur Vans.

Arthur Vans.
Anul I
Anul I

Se auzea din ce in ce mai tare, simtind parca o prezenta familiara ce se apropie de mine. Stiind ca nu e ceva sau cineva de care trebuie sa ma speri am ramas pe loc, nemiscat. Acea persoana se apropia din ce in ce mai mult, cu pasi repezi, putand sa observ intr-un final ca este o fata.

8Intuneric. Empty Re: Intuneric. Mar Dec 21, 2010 9:36 pm

Izabella Monteiro

Izabella Monteiro
Anul I
Anul I

Nici macar nu bagasem de seama ca mai era cineva pe acolo.Continuam sa merg din ce in ce mai repede scapand ipodul pe jos.Nu ma intorsesem dupa el,ci il lasasem acolo fara sa mai imi pese.Alergam deja spre partea opusa a holului avand o privire in gol mai mult decat normala.
,,Ce naiba?"ma gandesc.

9Intuneric. Empty Re: Intuneric. Joi Dec 23, 2010 11:39 am

Arthur Vans.

Arthur Vans.
Anul I
Anul I

Ranjesc slab, acel zambet malefic ce il foloseam de fiecare data. O iau din loc, simtind cum nu mai am de ce sa ma sprijin,insa imi era bine si asa. Incep sa merg destul de repede, pot spune, caci ajung imediat langa acea silueta ce o vazusem mai devreme. Ii pun mana mea grea pe umarul acesteia, apasand cu putere.
-Ce faci aici?

10Intuneric. Empty Re: Intuneric. Joi Dec 23, 2010 7:02 pm

Izabella Monteiro

Izabella Monteiro
Anul I
Anul I

M-am oprit pur si simplu intorcandu-ma spre baiat.L-am privit putin nedumerita apoi mi-am intors privirea spre coridor.Dau incet din umeri fara sa stiu ce sa raspund.
-Nu puteam sa dorm..asa ca ma gandeam sa fac o plimbare.spun incet pana la urma.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum